Malá vínna ulička

Malá vínna ulička na keramických trhoch 2019

Sme šťastní, že v tomto roku bude súčasťou krásneho podujatia Keramické trhy 2019 v Pezinku aj projekt “Malá vínna ulička”.

Malá vínna ulička sa bude konať od piatka do soboty v termíne 7. – 8. júna, na Potočnej ulici, pod Dolným kostolom.

Na keramickej Malej vínnej uličke sa predstaví 10 lokálnych vinárstiev z Pezinka a okolia, ktoré aspoň časť svojej vínnej produkcie majú dopestovanej vo vlastných vinohradoch.

Veríme, že spoločne vytvoríme príjemnú atmosféru na Keramických trhoch 2019 🙂

Štartovacie degustačné balíčky sa budú predávať priamo na mieste v deň podujatia.

Cena balíčka bude 11 EUR, balíček obsahuje:
– náramok degustátora, na ruku
– zberateľský pohár s gravírovaním
– 10 degustačnych lístkov

Udalosť Malá vínna ulička na Keramických trhoch 2019:
https://www.facebook.com/events/468055660600089/

O podujatí Keramické trhy 2019

Už po 16. krát sa môžete tešiť na obľúbené podujatie Keramické trhy, ktoré sa uskutoční 7. – 9. júna na Radničnom námestí a na ulici M. R. Štefánika v Pezinku.

Podujatia sa zúčastní viac ako 160 keramikárov zo Slovenska, ale i z Čiech, Maďarska, Slovinska, Poľska a Bulharska. Keramické trhy v Pezinku sú jediným podujatím tohto druhu v rámci Slovenskej republiky. Cieľom je predovšetkým podpora a propagácia hrnčiarskeho a džbankárskeho remesla – starého remesla našich predkov.

Okrem toho, že trhy sú atraktívne predajom rôznych druhov keramických výrobkov, sú zaujímavé i sprievodnými podujatiami. V tomto roku bude v Mestskom múzeu sprístupnená výstava k 25. výročiu založenia Cechu slovenských keramikov s názvom „25 rokov Cechu slovenských keramikov“. Súčasťou tohtoročných trhov budú prístupné aj výstavy v Malokarpatskej knižnici v Pezinku – Výstava keramiky Mária Hanúsková a v ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku – Ťažítka.

I počas tohto ročníka Keramických trhov Pezinok sa môžu deti zabaviť v detských tvorivých dielňach pod vedením pracovníčok Centra voľného času Pezinok. Ďalším sprievodným podujatím bude súťažná výstava na tému Váza, ktorú budú hodnotiť návštevníci podujatia.

Celé tri dni spríjemnia atmosféru podujatia na námestí kultúrne vystúpenia. Na pódiu sa predstavia kapely Funny Fellows, Bukasový masív, Duchoňovci alebo domáca country kapela Arion.

Tešíme sa na vašu návštevu v piatok, sobotu a nedeľú 7. – 9. apríla 😉

Udalosť Keramické trhy 2019:
https://www.facebook.com/events/669900153440435/